eko-parowozik.pl

Blog motoryzacyjny

Tuning

Akcesoria motoryzacyjne, w które warto się wyposażyć

Wybór akcesoriów samochodowych jest niezwykle bogaty. Niektóre z nich są niezbędne. Inne stanowią użyteczne dodatki. Sprawdź, które produkty poprawią bezpieczeństwo oraz komfort jazdy.

Obowiązkowe wyposażenie pojazdu

W każdym aucie, zgodnie z przepisami, powinny znajdować się dwie rzeczy: gaśnica oraz trójkąt ostrzegawczy. Ponadto dobrze posiadać również kamizelkę odblaskową oraz apteczkę. Co prawda prawo tego nie nakazuje, jednak w kwestiach związanych z bezpieczeństwem lepiej być nadgorliwym. Podobnie rzecz ma się z alkomatem. Warto go zakupić, aby móc skontrolować się, gdy będzie trzeba usiąść za kółkiem np. nazajutrz po imprezie rodzinnej.

Rodzice, którzy jeżdżą z dziećmi o wzroście do 150 cm, mają także obowiązek zamontowania fotelika dziecięcego, dla każdego z nich. Alternatywę stanowić może poduszka podwyższająca na fotel. Do przewozu zwierząt domowych służą specjalne transportery oraz klatki dla psów i kotów. Ewentualnie torby transportowe. W przypadku większych czworonogów najlepiej zainstalować barierki, a na siedzeniach umieścić specjalne pokrowce dla zwierząt.

Elektroniczne akcesoria motoryzacyjne

Pewnym standardem stała się nawigacja satelitarna. Jeśli auto nie posiada wbudowanej, koniecznie należy pomyśleć o jej zakupie. Może przydać się w każdej chwili. Coraz większą popularnością cieszą się wideorejestratory. Nic dziwnego. Kierowcy nagminnie łamią przepisy, wymuszają pierwszeństwo. Zapis wideo stanowi zawsze niepodważalny dowód.

Bardzo użytecznym akcesorium samochodowym jest także uchwyt na telefon. Wszyscy, którzy regularnie przemierzają autem dłuższe trasy, powinni też wyposażyć się w ładowarkę samochodową. Manewry parkingowe zaś znacznie ułatwią czujniki parkowania i kamery cofania.

Narzędzia i sytuacje awaryjne

Przezorny zawsze ubezpieczony. Dlatego wypada rozszerzyć listę przydatnych akcesoriów motoryzacyjnych przynajmniej o linkę holowniczą, kable rozruchowe, lewarek i klucze do kół. To na pewno zagwarantuje większą pewność podczas dłuższej podróży. W sezonie jesienno-zimowym przyda się jeszcze skrobaczka do szyb. Należy bezwzględnie pamiętać o zapewnieniu sobie odpowiedniej widoczności, jeszcze przed włączeniem się do ruchu.

W dzisiejszych czasach oczywiście trzeba mieć także na pokładzie płyn do dezynfekcji. Na szczęście tego typu podręczne akcesoria dla kierowców znaleźć można na każdej stacji benzynowej. Zakup innych rzeczy, jak podkładki pod kubki, wieszaki, pokrowce na fotele itd. dyktują już indywidualne preferencje oraz potrzeby. Zawsze lepiej kupować produkty atestowane i wysokiej jakości.