eko-parowozik.pl

Blog motoryzacyjny

siłownik szyby tylnej
Motoryzacja

Jaki siłownik szyby tylnej ciągnika sprawdzi się najlepiej?

Siłownik szyby tylnej to element, który ma bardzo szerokie zastosowanie. Stosowany jest w wielu branżach, w tym w rolnictwie. Mowa tu przede wszystkim o instalacji tego elementu w ciągnikach. Obecnie najpowszechniej stosowane są siłowniki gazowe. Są one napełnione gazem, którego siła umożliwia przyciąganie i podnoszenie tylnej szyby. Siłownik szyby tylnej ciągnika jest zatem niezwykle ważnym element maszyny. Dodatkowo jednym z jego zadań jest ochrona lusterka wstecznego przed promieniami słonecznymi. Dzięki temu operator ciągnika podczas pracy w dużym nasłonecznieniu może bez problemu z tego lusterka korzystać i bezpiecznie operować maszyną.

Działanie siłownika tylnej szyby

Siłownik szyby tylnej w ciągniku umieszczony jest tuż za tylną szybą maszyny. Dzięki temu może on skutecznie odbijać światło słoneczne. Umożliwia to bezproblemowe sterowanie ciągnikiem. To ma oczywiście bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo podczas pracy. Aby jednak siłownik spełniał swoje zadanie, musi być wykonany z zachowaniem najwyższej jakości. Tylko wtedy można być pewnym, że element ten będzie wydajny i trwały. Ważne, aby wytrzymywał oddziaływanie wysokich temperatur i pracę nawet w bardzo trudnych warunkach.

Technologia siłownika tylnej szyby

Siłownik tylnej szyby ciągnika wykorzystuje nowoczesną technologię mikroprocesową. Dzięki temu rozwiązaniu operatorzy ciągników nie muszą już samodzielnie i ręcznie otwierać i zamykać tylnej szyby. Często wymagało to niemałego wysiłku. Dziś zastosowanie siłownika tylnej szyby automatyzuje ten proces. Dużą zaletę tego elementu jest również to, iż w znakomity sposób zmniejsza on hałas silnika. Wpływa to na dużo większy komfort pracy.

Wykorzystanie siłownika tylnej szyby

Dziś siłownik tylnej szyby montowany jest w niemal każdym modelu ciągnika. Element ten zapobiega samoczynnemu otwieraniu się i zamykaniu tylnej szyby. Jego zastosowanie ma wpływ nie tylko na bezpieczeństwo, ale również i na komfort prowadzenia ciągnika. Warto podkreślić, że siłownik tylnej szyby ciągnika jest elementem wymiennym. Oznacza to, że jeśli doszłoby do jego uszkodzenia, to możliwa jest wymiana uszkodzonego siłownika na nowy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów siłowników. Dzięki temu nikt nie powinien mieć żadnego problemu z zakupem takiego siłownika tylnej szyby, który pasować będzie do posiadanego modelu ciągnika.

Siłownik szyby tylnej to dziś już standard w nowoczesnych ciągnikach. Co ciekawe, jest to element montowany także w innych pojazdach, np. w samochodach osobowy. W znaczący sposób zwiększa on komfort i wygodę w korzystaniu z pojazdu.