eko-parowozik.pl

Blog motoryzacyjny

bezpieczne samochody
Samochody

Które samochody uważa się za bezpieczne?

Producenci najlepszych marek samochodowych nieustannie pracują nad tym, by zwiększać poziom bezpieczeństwa i komfortu swoich pojazdów. Coraz więcej prestiżowych marek oferuje w standardowym wyposażeniu innowacyjne systemy i układy wspomagające, które mają na celu ostrzegać kierowcę i zapobiegać wypadkom na drodze. Dlatego, jeśli myślisz o zmianie samochodu na nowy, lecz nie podjąłeś jeszcze ostatecznego wyboru, to upewnij się koniecznie, że wybrany model pozwala Ci się czuć bezpiecznie. Które samochody wyposażone są w nowoczesne układy wspomagające? Które auta uważa się za bezpieczne i komfortowe?

Jak wybrać nowe auto? – O czym pamiętać? Co warto wziąć pod uwagę?

Wybór nowego auta to nie jest łatwa decyzja, albowiem nowy samochód to kosztowna zabawka, która zostanie z nami przez długie lata. Decyzja musi być dobrze przemyślana, dlatego pośpiech to w tym przypadku rzecz niewskazana. Dajmy sobie trochę czasu, by móc się dobrze zastanowić, w jakie auto zainwestować, by bezpiecznie podróżować i niczym się nie przejmować. 

Zanim wyruszysz do salonu po nowe auto, koniecznie się zastanów nad modelem i marką. Wybierz skrzynię biegów i wersję silnikową, ustal wyposażenie, rozważając przy tym funkcje dodatkowe, które są przydatne i dostępne. Znalezienie odpowiedniego modelu może wymagać czasu i zachodu, lecz nie warto się spieszyć, lepiej posłuchać rozsądku. Samochód powinien być bowiem nie tylko komfortowy, ale też ekonomiczny, bezpieczny, bezawaryjny i bezproblemowy. Trzeba więc znaleźć model wygodny, bezpieczny i niezawodny. Co wpływa na bezpieczeństwo na drodze? Jak działają nowoczesne systemy wspomagające?

Co wpływa na bezpieczeństwo na drodze?

Analizując raporty i zestawienia z ostatnich lat, szybko można zauważyć, że zwłaszcza dealer Volvo ma się czym pochwalić! Marka Volvo proponuje nam bowiem liczne modele, które zajmują w rankingach bardzo wysokie miejsce. Dlatego, jeśli nie wiesz, na jakie auto warto postawić i na jaki samochód się zdecydować, to nowe Volvo z pewnością będzie Ci pasować. Szwedzi stworzyli samochód prestiżowy – bezpieczny i komfortowy. Marka słynie z najwyższej jakości i niezawodności. Auta wyróżniają się nie tylko pod względem konstrukcji i wytrzymałości, ale też pod względem obecności nowoczesnych systemów wspomagających. Wiele modeli Volvo oferuje w standardzie bardzo przydatne funkcje dodatkowe, które wspierają kierowcę i zapobiegają incydentom na drodze.

Wśród innowacyjnych układów i systemów wpływających na komfort i bezpieczeństwo znajdziemy m.in.

  • System awaryjnego hamowania, którynajpierw ostrzega kierowcę o przeszkodzie znajdującej się na drodze, a następnie automatycznie hamuje, aby uniknąć zderzenia lub złagodzić skutki uderzenia. Dzięki tej funkcji wielu kierowców reaguje w porę i z powodzeniem omija przeszkodę;
  • Radar z kamerą, który nawet w całkowitej ciemności i przy bardzo złej widoczności, wykrywa duże zwierzęta, rowerzystów i pieszych. Nie przeszkadzają mu włączone światła mijania ani niekorzystne warunki pogodowe, więc jest zawsze gotowy, by ostrzec kierowcę;
  • Inteligentny tempomat niezastąpiony jestzwłaszczapodczas długich wyjazdów. Utrzymuje on stałą prędkość i bezpieczną odległość od pojazdu jadącego przed nami. Potrafi też samodzielnie zatrzymać auto, a następnie znów je rozpędzić do zaprogramowanej wcześniej prędkości;
  • System rozpoznający znaki drogowe rozpoznaje symbole przy pomocy detekcji liczb, binaryzacji i segmentacji. Jego głównym zadaniem jest informowanie kierowcy o ograniczeniach prędkości;
  • Funkcja ostrzegająca o dekoncentracji kierowcy;
  • System monitorujący martwe pole;
  • Układ ułatwiający parkowanie;
  • System pomagający przy zmianie pasa ruchu;
  • Układ utrzymujący auto na właściwym pasie;
  • oraz wiele innych pomocnych systemów i układów…

Coraz częściej nowoczesne funkcje wspomagające znajdują się w standardowym wyposażeniu Volvo, zawsze jednak warto sprawdzić dostępne wyposażenie ponadpodstawowe. Dealer Volvo ma do zaoferowania wiele przydatnych funkcji i układów, które wpływają zarówno na komfort, jak i bezpieczeństwo na drodze.

Jakie auta najlepiej przechodzą crash-testy i próby zderzeniowe?

Zdarzają się czasem też takie sytuacje, gdy nie pomogą już najlepsze systemy znajdujące się w aucie. Kiedy zderzenie jest nieuniknione, to na konstrukcji auta spoczywa odpowiedzialność za nasze życie i zdrowie. Ważna jest wówczas konstrukcja i wzmocnienie pojazdu, elementy chroniące, użyte materiały, poduszki powietrzne, fotele i pasy. Które samochody są bezpieczne i najbardziej wytrzymałe? Jak możemy to sprawdzić? Gdzie szukać wiarygodnych informacji?

Pod tym względem można zaufać niezależnej organizacji Euro NCAP, która zajmuje się przeprowadzaniem prób zderzeniowych. Euro NCAP to formacja, która nie jest powiązana z żadną marką, dealerem ani producentem samochodowym. Wszystkie modele przeznaczone do testów kupowane są anonimowo w wybranym salonie, co daje nam pewność, że próby są rzetelne i wiarygodne. Nie ma bowiem możliwości, by jakiekolwiek auto zostało wcześniej wzmocnione i specjalnie przygotowane.

Jakie auta są zatem bezpieczniejsze i wytrzymałe? Z ostatnich raportów wynika, że dealer Volvo oferuje jedne z najbezpieczniejszych samochodów. Modele Volvo zapewniają ochronę pasażerom dorosłym, dzieciom oraz pieszym, a ponadto cechuje je wysoka skuteczność asystujących systemów wspomagających. Warto wyszczególnić m.in. Volvo XC40, Volvo S80, Volvo V40 i Volvo V60. Każdy z modeli chwali się kompletem gwiazdek i wysoką oceną. Jest zatem jasne jak słońce, że modele Volvo są bezpieczne i niezawodne.