eko-parowozik.pl

Blog motoryzacyjny

buty do jazdy na motorze
Mężczyzna

Odpowiednio dopasowane buty do jazdy na motorze

Podczas jazdy na motorze, należy na sobie mieć wiele takich elementów, które będą zwiększać bezpieczeństwo jazdy. Zaliczyć można do nich buty motocyklowe męskie. Wbrew powszechnej opinii, nie można do jazdy założyć zwykłych adidasów. Po to, aby w razie upadku chronić swoje kończyny. Wystarczy bowiem wyobrazić sobie, że maszyna ląduje na nodze motocyklisty. Stopa w zderzeniu z wielką maszyną, nie ma praktycznie żadnych szans. Dlatego tym bardziej należy sprawdzić, jakie buty należy zakupić do jazdy na motorze.

Odpowiedni rozmiar butów

Decydując się na to, aby kupić buty motocyklowe męskie, zawsze pod uwagę należy wziąć ich rozmiar. W sklepie stacjonarnym, nie będzie stanowiło to problemu, ponieważ wystarczy tylko je przymierzyć. Gorzej, jeżeli ma się do czynienia ze sklepem internetowym. Nawet, jeżeli ktoś jest przeświadczony o tym, że wie, jaki rozmiar obuwia aktualnie nosi – i tak powinien dokonać ponownego pomiaru. W myśl zasady, że rozmiar rozmiarowi nierówny. Do wykonania pomiarów wystarczy kartka papieru, ołówek i miarka. Chyba wszyscy wiedzą, jak dokonuje się takich pomiarów.Ofertę butów można przejrzeć w sklepie internetowym Shima – https://shima-sklep.pl/pol_m_Mezczyzna_Buty-470669.html.

Panujące warunki atmosferyczne

Zawsze trzeba sprawdzić, w jakiej pogodzie ma zamiar się jeździć. Jeżeli za oknem jest gorące słońce, to automatycznym wyborem staną się buty, które dedykowane są na porę letnią. Po to, aby mieć pewność, że nogi nie zostaną przez takie buty motocyklowe męskie, za mocno obciążone. Przy tym stopy będą miały zapewnioną odpowiednią cyrkulację powietrza. W okresie wzmożonej wilgotności, kiedy pogoda za oknem nie jest pewna, należy wybrać obuwie dedykowane na zimę, do jazdy na motor, które na dodatek będzie posiadać dodatkową membranę.

Przy tej okazji należy przypomnieć, że nie ma czegoś takiego, jak buty uniwersalne. Jeżeli coś jest do wszystkiego, to znaczy, że jest do niczego.

Motocykl sportowy i turystyczny

Kolejny czynnik, który należy wziąć pod uwagę – rodzaj motoru, na którym codziennie się jeździ. Na motocykl sportowy należy wybrać obuwie motocyklowe męskie, które nie tylko chroni stawy, ale również skórę. Dzięki temu nie trzeba będzie obawiać się boleśniejszych upadków. Zaletą tego rodzaju butów, jest ich specjalne wyprofilowanie.

Na motocykl turystyczny, można otrzymać obuwie, które nazywa się również miejskimi. Tego typu męskie buty motocyklowe zapewniają maksymalny komfort, a także wygodę jazdy. Motocykliści doceniają je za to, że zaraz po zejściu ze swojej maszyny, nie muszą ich od razu ściągać, zapewniając sobie maksymalną swobodę poruszania.