eko-parowozik.pl

Blog motoryzacyjny

Opony zimowe 185/65 r15
Motoryzacja

Opony zimowe 185/65 r15 – test

Bez wątpienia opony zimowe 185/65 r15 to jedne z najpopularniejszych opon, jakie można dostać na rynku. Ogromna ich popularność to jedno, ale czy są one naprawdę warte swej ceny? W tym celu przeprowadzono test, który miał pokazać ich wartość. Oczywiście wybranie najlepszych opon zimowych w tym rozmiarze nie było prostym zadaniem, ze względu na dużą ilość modeli występujących na rynku.

Czy cena idzie w parze z jakością opon zimowych 185/65 r15?

Zdecydowanie im droższe opony, tym lepsza ich jakość. Problem polega na tym, że nie każdego stać na bardzo drogie opony, więc test przeprowadzony wyłącznie w oparciu o ich cenę byłby stratą czasu. Aby wyłonić najlepsze modele tychże opon, należało przetestować opony w cenie dostępnej dla przeciętnego użytkownika. Najlepszym jednak rozwiązaniem, podczas przeprowadzania testu opon zimowych 185/65 r15, było zestawienie ich pod względem danych technicznych, osiągów konkretnych modeli, a także opinii wystawionych przez kierowców. Uwzględniając mimo wszystko cenę opon, można było przypisać je do różnych klas.

Opony zimowe 185/65 r15 – charakterystyka

Przede wszystkim należy pamiętać, że opony te przystosowane są do montażu na felgach o średnicy 15 cali. Opony zimowe 185/65 r15 są oponami radialnymi, a nici kordu w tej oponie nie krzyżują się. Zdecydowanie podnosi to wytrzymałość konstrukcji i bardzo pozytywnie wpływa na opory toczenia. Zabieg ten sprawia, iż opona jest bardziej wrażliwa na drgania. Ten rodzaj opon ma szerokość 18,5 centymetra i wysokość 111 milimetrów.

Test opon zimowych 185/65 r15

W teście brało udział wiele modeli opon tego rozmiaru. Najciekawsze było to, że często opony starszej generacji pokonywały w teście te znacznie nowsze. Co było tego przyczyną? Przede wszystkim starsze wersje oferowały podobne, jak nie te same, parametry, ale za to ich cena była nieporównywalnie niższa. Jeden z czołowych wariantów opony, mający w nazwie symbol WR D3, ma zdecydowanie wyższy indeks nośności. To oczywiście bardzo korzystnie wpływa na trwałość opony.

Ostatnio bardzo popularne stały się opony pochodzące z regionów azjatyckich. Szczególnie warty zanotowania jest fakt, iż opony te mają wysoką jakość, przy jednoczesnej przyzwoitej cenie. Coraz częściej kierowcy wykorzystują je w swoich samochodach, ciesząc się naprawdę niskimi kosztami tychże opon zimowych.

Tak więc na rynku bez problemu znajdziemy opony dostosowane adekwatnie do możliwości finansowych, przy jednoczesnym zachowaniu dobrej ich jakości.