eko-parowozik.pl

Blog motoryzacyjny

SEAT
Motoryzacja

Jak obliczyć ratę za nowego SEAT-a i CUPRĘ?

CUPRA to nowa marka aut sportowych. To połączenie stylu, elegancji, sportu, niezawodności i oryginalności. Samochód można kupić korzystając z atrakcyjnej usługi finansowania, jaką jest leasing. W niniejszym artykule prezentujemy nową markę samochodu, przedstawiamy korzyści leasingu i wyjaśniamy na czym polega kalkulator rat leasingu. Zachęcamy do lektury.

CUPRA – sportowy styl i niezawodność podczas jazdy

 

Nowa marka posiada własny logotyp i tożsamość. To wyraz adrenaliny i emocji towarzyszących podczas jazdy sportowym samochodem. Ten rodzaj samochodów kochają miłośnicy sportowych pojazdów. Wyjątkowy design, duża moc, bogate wyposażenie i technologia sprawiły, że auta te zyskują coraz więcej zwolenników. Śmiało mogą być wizytówką niejednej firmy!

Leasing samochodu – korzyści

 

Dzięki leasingowi można spełnić marzenie o sportowym samochodzie – sprawdź ofertę SEAT-a na https://www.seat.pl/oferta/finansowanie/produkty-finansowe/leasing-moc-niskich-rat . To popularna forma finansowania, którą chętnie wybierają klienci posiadający zarówno małe firmy, jak i duże korporacje. Umowa polega na tym, że leasingobiorca płaci dostawcy za samochód i oddaje go do użytkowania leasingobiorcy. Korzystający z leasingu przez cały okres umowy płaci comiesięczne raty finansującemu. Raty mogą być równe, malejące lub mogą posiadać ratę balonową. Istnieje także opłata wstępna i wykup, których wartość jest negocjowana między finansującym a klientem. Dzięki leasingowi firma nie musi pozbywać się większej kwoty pieniędzy na zakup samochodu. Może ją przeznaczyć na inną inwestycję lub po prostu je odłożyć. Niezwykłą zaletą jest fakt, że płacąc comiesięczne raty, klient może je wrzucić w koszty firmy i w ten sposób obniżyć podatki należące do fiskusa. Należy podkreślić, że finansujący zajmuje się rejestracja pojazdu, dzięki czemu klient zyskuje na czasie – nie musi spędzać wielu godzin w wydziale komunikacji przy rejestracji i wymiany dowodu rejestracyjnego.

Jak obliczyć ratę leasingową?

W Internecie firmy udostępniają kalkulatory, dzięki którym można przeprowadzić symulacje raty leasingowe na przykład nowego SEAT-a: https://www.cupraofficial.pl/oferta/finansowanie/produkty-finansowe/leasing-moc-niskich-rat . System jest na tyle intuicyjny, że podpowiada odpowiedzi. To bardzo łatwe i skuteczne narzędzie. W domowym zaciszu na spokojnie można dopasować parametry finansowe do własnych możliwości. Pytanie dotyczą między innymi: okresu leasingu (okres krótszy 2 – 3 lata, dłuższy 4 – 5 lat lub można zaznaczyć odpowiedź „nie wiem”). Kolejne pytanie dotyczy przebiegu rocznego (do 40 tys. km., powyżej 40 tys. km. lub można zaznaczyć odpowiedź „nie wiem”). Kolejna kwestia dotyczy opłaty wstępnej (niższa do 30% wartości, niższa do 50% wartości lub odpowiedź „nie wiem”). Następne pytanie dotyczy wykupu (czy samochód zostanie wykupiony czy oddany – tutaj także jest odpowiedź „nie wiem”). Po tych odpowiedziach pojawi się lista produktów finansowych, które można wybrać. Każdy produkt ma własny kalkulator. W kalkulatorze wybieramy model samochodu, określamy wkład własny, liczbę rat i roczny limit kilometrów. Po uzupełnieniu pojawia się wysokość raty netto wraz z sumą opłat wyrażoną procentowo. Zaletą kalkulatora jest to, że można dowolnie nim manewrować – zmieniając parametry i porównując auta. Wystarczy dodać kalkulację do porównania. W tym miejscu można wypełnić formularz zgłoszeniowy i zamówić kontakt z profesjonalistą. W krótkim czasie specjalista zadzwoni i wyjaśni wszelkie kwestie związane z finansowaniem wymarzonego samochodu. Można także samemu zadzwonić – kontakt jest na stronie internetowej. Przedstawiciel finansowy przeprowadzi badanie potrzeb i przygotuje najlepszą ofertę zgodnie z indywidualnymi preferencjami klienta.