eko-parowozik.pl

Blog motoryzacyjny

Samochody

Gdzie szukać samochodu z drugiej ręki?

Każdy posiadacz samochodu z drugiej ręki doskonale pamięta, jak wielkim trudem i kłopotem było jego kupienie. Nic więc dziwnego, że na przyszłość każdy z takich kierowców chce wiedzieć, gdzie powinno się kupować używane samochody, aby uniknąć w jak największym stopniu kłopotów z tym związanych. A jak się okazuje, istnieje w tej materii znacznie większe pole do popisu, niż można by sądzić. Gdzie szukać samochodu z drugiej ręki, aby było to auto możliwie jak najlepsze i najbardziej pewne?

Samochody z komisów i od osób prywatnych

Nie da się ukryć, że zdecydowanie najpowszechniejszym źródłem pozyskiwania używanych samochodów są komisy lub też ogłoszenia osób prywatnych. Czym się oba te sposoby kupowania aut charakteryzują?
Kupowanie samochodu od osoby prywatnej wydaje się być sposobem zdecydowanie najlepszym oraz najpewniejszym. Jest tak z tego powodu, że kupuje się samochód w pełni prywatny, którym sprzedająca go osoba na co dzień jeździła. Można więc przypuszczać, że jest to auto w stosunkowo dobrym stanie, zadbane, a także o pewnej historii. Rzecz jasna zawsze kupowaniu takiego samochodu towarzyszy pewne ryzyko, że będzie z nim coś nie tak, lecz w przypadku takiej metody, ryzyko to jest znacznie niższe, niż w przypadku aut z komisów. Komisy są bowiem miejscami, gdzie sprzedawane są auta używane, w sposób masowy. Często w ofercie takich miejsc spotkać można samochody kupione, jak najtaniej się da np. w Niemczech, a następnie sprzedawane po zawyżonej cenie. Często szybkość przechodzenia auta z rąk do rąk jest tak duża, że nawet sam komis nie jest w stanie ocenić jakości danego pojazdu. Oznacza to rzecz jasna ogromne ryzyko kupienia prawdziwej skarbonki, która wydrenuje portfel do samego końca.

Używane samochodu z salonów

Jak zatem widać, kupowanie samochodu z komisu, jak i również tego od osoby prywatnej, wiąże się z pewnym ryzykiem, co oczywiście wymusza posiadanie dużej wiedzy, oraz co najważniejsze dużej ilości czasu, którego można poświęcić na poszukiwania. A gdyby tak chcieć kupić samochód pewny, bez szukania go i bez podejmowania dużego ryzyka? Jak się okazuje, jest to możliwe. W tym celu wystarczy tylko udać się do salonu. Jak się bowiem okazuje, salony również sprzedają samochody używane, które pozostawione zostały np. po zakończeniu leasingu. Są to auta rzecz jasna droższe niż średnia rynkowa cena, lecz za wyższą sumę otrzymuje się samochód całkowicie pewny, bez ukrytych wad oraz zbliżających się wielkimi krokami ogromnych rachunków za naprawy. Co więcej, często jakość takich aut jest tak wysoka, że dealerzy bez problemu udzielają na nie nawet rocznej gwarancji.