eko-parowozik.pl

Blog motoryzacyjny

Motoryzacja

Zniżki oc tabela czyli jak płacić mniej

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej kierowców jest obowiązkowe. Jeżeli ktoś spóźnia się z opłatą tego ubezpieczenia, może liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Właściwie powinno się tutaj użyć słowa, że taka osoba na pewno będzie musiała ponieść poważne konsekwencje finansowe. Nie ma od tego odwołania. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej trzeba płacić terminowo.

Odpowiedzialność kierowcy

Nie jest żadną tajemnicą, że stawki za ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej kierowców różnią się w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Dlatego też warto porównywać te stawki, aby wybrać jak najkorzystniejszą. Można odwiedzić kilka lub nawet kilkanaście towarzystw ubezpieczeniowych i zapytać jaka jest przewidywana wysokość składki. Pracownik musi udzielić takiej informacji. Dopiero przeprowadzona kalkulacja powinna skłonić danego klienta do zawarcia umowy albo jej kontynuacji albo też do poszukania innego ubezpieczyciela. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej dla kierowców jest obligatoryjne. Oznacza to nic innego jak fakt, że trzeba je płacić i to w terminie. Kto spóźnia się z opłatą tego ubezpieczenia, naraża się na bardzo poważne konsekwencje finansowe. Kary są bardzo, bardzo poważne. Nawet za kilkudniowe spóźnienie trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych. Warto więc postanowić sobie, że zapłata tego ubezpieczenia jest priorytetem w domowym budżecie. Najlepiej też, kiedy w domowym budżecie kilka osób pilnuje terminu zapłaty tego ubezpieczenia. Trzeba zrobić wszystko aby tego terminu nie przeoczyć.

Skutki braku ubezpieczenia

Jeżeli ktoś nie posiada ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, a decyduje się kierować samochodem, można uznać tę osobę za wysoce nieodpowiedzialną. Taka osoba najprawdopodobniej nie zdaje sobie sprawy na jakie konsekwencje się naraża. Jeżeli taka osoba spowoduje kolizję bądź wypadek będzie musiała samodzielnie pokryć wszystkie koszty swoje i innych uczestników tego zdarzenia. Normalnie takie koszty zostały pokryte przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Jednak do tego trzeba posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej kierowców i regularnie opłacać składki. Bez żadnych opóźnień. Dlatego też brak tego ubezpieczenia naraża kierowcę na ogromne negatywne konsekwencje. Lepiej nie myśleć co stałoby się w takim przypadku. W Polsce niektórzy mogą liczyć na zniżki OC tabela tych zniżek jest dostępna u ubezpieczyciela. Warto rozważyć to na jakie zniżki można się załapać. Młodzi kierowcy będą raczej płacić więcej. Z kolei bardziej doświadczeni kierowcy raczej mogą liczyć na zniżki. Warto więc bezawaryjnie prowadzić samochód przez kilka lat a potem można spodziewać się o profitów. Wybierając towarzystwo ubezpieczeniowe do ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej kierowców warto kierować się nie tylko ceną. Ważna jest też renoma towarzystwa ubezpieczeniowego. Opinie można znaleźć na przykład w internecie. Warto dowiedzieć się, jak wyglądała wypłata pieniędzy kiedy rzeczywiście nastąpiło pewne zdarzenie.