eko-parowozik.pl

Blog motoryzacyjny

Motoryzacja

Ogólnodostępne myjnie bezdotykowe – wygoda dla każdego kierowcy

Zadbany, czysty i błyszczący samochód jest dumą każdego kierowcy; z tego powodu warto dbać zarówno o jego wnętrze, jak i karoserię, używając do tego celu sprawdzonych środków czyszczących.

Mycie samochodu

Większość kierowców swoje pojazdy traktuje z należytą atencją; często je myją, sprzątają wnętrze, woskują karoserię oraz parkują pod zadaszeniem, w garażu lub w wiatach, aby spadające części drzew albo przelatujące ptaki, nie zanieczyściły lub uszkodziły lakieru.
Zasadniczą sprawą są narzędzia do mycia karoserii, która potraktowana nieodpowiednim sprzętem do mycia może przyczynić się do jego porysowania lub zmatowienia lakieru – dlatego, niezłym pomysłem jest skorzystanie z myjni bezdotykowej, która w bezpieczny sposób oczyści pojazd tylko przy pomocy odpowiednich narzędzi, automatycznie zaprogramowanych do tego typu czynności.

Myjnie bezdotykowe

Pomimo wygód, jakie niosą myjnie bezdotykowe, niektórzy kierowcy wolą jednak umyć swój samochód ręcznie, ponieważ mają pewność, że dotrą do każdego zakamarka, w którym gromadzi się brud, a gdzie automat może nie sięgnąć. Jednak warto zauważyć, że myjnie bezdotykowe są na tyle tanie i ogólnie dostępne, że od czasu do czasu umycie w niej samochodu również przyniesie wymierne korzyści.
Myjnie samochodowe bezdotykowe bywają zlokalizowane na stacjach benzynowych lub jako samodzielne punkty, z szeroką ofertą mycia pojazdów; przy ich pomocy dokładnie wymyjemy błoto i sól z podwozia samochodu, zmyjemy kurz z karoserii, a także oczyścimy zderzaki i reflektory z pozostałości po owadach.

Myjnia bezdotykowa cena mycia

Jak wielu użytkowników myjni bezdotykowych doskonale wie, ceny na różnych myjniach są kształtowane przez ich właścicieli. Cykl jednego mycia określany jest przy pomocy jednostki czasu, która niestety nie jest równa w każdym punkcie mycia pojazdów. Jednostka czasu może trwać kilkadziesiąt sekund, często 40-45, a opłata za nią wynosi zazwyczaj 1 złotówkę. Zdarza się, że ten czas jest niewystarczający na dokładne umycie samochodu, więc by ponownie nałożyć pianę na karoserię, lub jeszcze raz dokładnie ją spłukać, należy ponownie zapłacić ustaloną kwotę za jeden cykl mycia.

Woskowanie i nabłyszczanie automatyczne

Za dodatkowe czynności pielęgnacyjne jak woskowanie i nabłyszczanie karoserii należy ponownie uiścić opłatę. Woskowanie w okresie letnim można sobie darować – ta czynność nie da oczekiwanego efektu, natomiast nabłyszczanie, czyli spłukanie karoserii wodą demineralizowaną z nabłyszczaczem, ułatwi osuszenie samochodu i ochroni przed powstaniem zacieków.

Mając na uwadze powyższe czynności, koszt jednego cyklu mycia, spłukiwania, woskowania i nabłyszczania karoserii, może zamknąć się w kwocie około 10 do 20 złotych.