eko-parowozik.pl

Blog motoryzacyjny

pranie tapicerki i wykładzin
Motoryzacja

Ekstrakcyjne pranie tapicerki i wykładzin

Czyszczenie wykładzin możesz zlecić profesjonalnej firmie. Dzięki temu zaoszczędzisz bardzo dużo czasu oraz energii. Wykładzina dywanowa od bardzo dawna gości w naszych domach. Równie często wykorzystywana jest w przestrzeniach biurowych. Co przemawia za tym rozwiązaniem? Dlaczego Polacy tak chętnie stosują wykładziny w swoich domach? Powodów jest kilka.

Przede wszystkim miękka i wygodna wykładzina sprawia, że przebywanie w pomieszczeniu staje się bardziej komfortowo, szczególnie w zimowe lub jesienne dni. Materiał jest znacznie przyjemniejszy w dotyku niż zimne płytki lub panele.

Wykładzina dywanowa jest świetnym rozwiązaniem w przypadku domów, gdzie znajdują się dzieci. Stanowi ona miękką i bezpieczną strefę odgradzającą dziecko od zimnej i twardej podłogi. Po drugiej stronie barykady znajdują się przestrzenie biurowe, co prawda tam dzieci spotkać można dość rzadko, ale jednak wykładziny umieszczane tam są równie często. Dobrze dobrana wykładzina pozwala zbudować przyjemną atmosferę, która udzieli się pracownikom oraz potencjalnym klientom.


Pranie wykładzin krok po kroku

Pranie wykładzin, które wykonywane jest przez profesjonalne firmy to proces dość mocno zaawansowany technicznie. Do prania metodą ekstrakcyjną wykorzystuje się nowoczesne urządzenia takie jak szorowarki oraz ekstraktory ciśnieniowe. Co więcej, również środki piorące, które wykorzystują specjalistyczne firmy piorące, różnią się od tych używanych przez nas w naszych domach. Proces możemy podzielić na następujące etapy:

  1. Przygotowanie – na samym początku wykwalifikowany pracownik przystępuje do zagospodarowania sobie odpowiedniej przestrzeni. Przesuwa on wszystkie meble znajdujące się na wykładzinie. Następnie przygląda się tkaninie, rozpoznaje materiał, z jakiego została wykonana wykładzina oraz lokalizuje plamy, które mogą wymagać szczególnej uwagi.
  2. Odkurzanie – drugim krokiem jest dobrze nam wszystkim znane odkurzanie. Być może wydaje Ci się, że czynność ta nie przekłada się w sposób istotny na trwałość materiału, jeżeli tak jest, to jesteś w błędzie. Okruchy, piach oraz drobne kamyczki mają ostre krawędzie, które przyspieszają proces przecierania się tkaniny.
  3. Rozprowadzanie środka piorącego – wcześniej wybrany preparat zostaje równomiernie rozprowadzony po całej powierzchni tkaniny. Wnika on głęboko w materiał, rozpuszczając zalegający tam brud.
  4. Odplamianie – jeżeli w przypadku Twojej wykładziny występują zabrudzenia, które wykazują się dużą odpornością na środki czyszczące, fachowiec wykorzysta specjalne do tego celu preparaty odplamiające. Z racji na wysokie stężenie takich preparatów zostają one naniesione wyłącznie na powierzchnię plamy.
  5. Pranie – ostatnim etapem jest wykorzystanie zaawansowanych szorowarek oraz ekstraktorów ciśnieniowych do pozbycia się rozpuszczonego wcześniej brudu. Etap ten połączony jest z odsysaniem wilgoci, dzięki czemu materiał po zakończonym procesie prania jest wyłącznie lekko wilgotny.

Usługa powiązana, czyli pranie kanapy, odbywa się w identyczny sposób. Warto podkreślić, że cały proces realizowany jest w Twoim domu lub biurze. Wyszkolony pracownik przyjeżdża pod wskazany przez Ciebie adres. Rozwiązanie takie pozwala wykluczyć problematyczny etap przewożenia wykładzin, który byłby bardzo problematyczny szczególnie w przypadku wielkowymiarowych tkanin biurowych.

Kto powinien zamawiać czyszczenie?

Nowoczesne czyszczenie wykładzin dywanowych z roku na rok zyskuje na popularności. Z racji na wysoki standard usługi oraz liczne korzyści, bardzo często tę opcję wybierają firmy, które chcą zadbać o należytą higienę w swoich biurach.

Coraz częściej jednak specjalistyczne pranie wykładzin jest zamawiane do domów jednorodzinnych. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie szczególnie w okresie świątecznym. Dzięki oddelegowaniu tego ciężkiego i pracochłonnego zadania firmie czyszczącej rodzina może skupić się na wspólnym spędzaniu czasu.

Bardzo często na pomoc fachowców decydują się osoby, które mają małe dzieci lub zwierzęta domowe. W takich sytuacjach szczególnie należy dbać o czystość. Równie istotne jest to w przypadku ludzi cierpiących z powodu alergii. Pranie w normalnych okolicznościach należy przeprowadzać jeden raz do roku. Alergicy, właściciele zwierząt lub przedsiębiorcy mogą zwiększyć częstotliwość prania do dwóch razy na rok, jeżeli uznają to za konieczne.

Profesjonalne pranie wykładzin i kanap przyniesie same zalety

Zalet profesjonalnego prania kanap i tapicerki jest bardzo dużo. Przede wszystkim jest to rozwiązanie, które zapewnia bezpieczeństwo tkaninie oraz osobom przebywającym w pomieszczeniu. Środki chemiczne dobierane do pielęgnacji wykładzin są bezpieczne zarówno dla dzieci, jak i zwierząt.

Co więcej, profesjonalne środki czyszczące, które wykorzystują przeszkoleni pracownicy, zapewniają efekt długotrwałej ochrony. Dzięki temu ograniczysz szkody, które promieniowanie UV wyrządza Twojej wykładzinie oraz zabezpieczysz ją przed nadmiernym wchłanianiem brudu.

Chyba nie ma nic bardziej uciążliwego niż nieprzyjemny zapach, który wydobywa się z zaniedbanej tkaniny. Gromadzące się i rozwijające w głębokich warstwach tkaniny drobnoustroje z czasem mogą zacząć wydobywać nieprzyjemny aromat. Specjalistyczne czyszczenie wykładzin pozwoli Ci pozbyć się wszystkich niechcianych bakterii, roztoczy oraz innych drobnoustrojów, a tym samym wyeliminować nieprzyjemny zapach wydobywający się z materiału.

Usługa pozwala Ci przywrócić komfortowe warunki do odpoczynku. Higiena pomieszczenia zostaje przywrócona dzięki mechanicznym oraz chemicznym metodom prania. Cały proces czyszczenia przeprowadzany jest bardzo szybki i nie generuje on problemów domownikom lub pracownikom Twojego biura.

Na jakiej podstawie wyceniane jest pranie?

Koszt czyszczenia wykładziny uzależniony jest od powierzchni materiału. Im więcej wykładziny znajduje się w Twoim domu lub biurze, tym niższa cena.

Czy wykładzina wyschnie w 12 godzin?

Czas schnięcia jest różny, ponieważ zależy od wielu czynników m.in. temperatury panującej w pomieszczeniu. Odsysanie wilgoci, które ma miejsce na samym końcu procesu prania, pozwala znacznie skrócić czas schnięcia, dzięki czemu tkanina powinna być sucha po około 10 godzinach.

Czy dojazd specjalisty jest płatny?

Nie, fachowiec zjawi się pod wskazanym przez Ciebie adresem całkowicie za darmo.