eko-parowozik.pl

Blog motoryzacyjny

Motoryzacja

Jak myć samochodów by czynność ta była prawidłowa?

Każdy właściciel samochodu chce, by był on sprawny technicznie i wyglądał bardzo dobrze. W tym wypadku nie lada wyzwaniem staje się mycie swojego pojazdu. Oczywiście najprościej jest oddać go do myjni i po jakimś czasie odebrać czysty pojazd, ale można też nauczyć się go myć w domowych warunkach.

Nie lada wyzwanie

Myjąc samochód zastanawiamy się jak to zrobić, jakie wykorzystać preparaty i jak wypolerować auto po myciu. Zawsze kłopot jest z usunięciem zacieków i doprowadzeniem karoserii samochodu do odpowiedniego błysku. Jednak przy odpowiednich staraniach jest to możliwe do wykonania i patrząc potem na czysty i błyszczący samochód odczuwa się ogromną satysfakcję z wykonanej pracy.

Jak myć samochód?

Zawsze prace należy rozpocząć od wyczyszczenia wnętrza samochodu. Wtedy trzeba wyrzucić wszystkie śmieci, odkurzyć i wymyć dywaniki a tapicerkę można wyprać przy pomocy odkurzacza piorącego. Takie prace to połowa sukcesu. Następnie zająć się trzeba karoserią pojazdu.
W tym przypadku najlepiej sprawdzi się myjka ciśnieniowa, której praca podobna jest do pracy myjki automatycznej. Posiadając taką myjkę, sami nią operujemy i nie musimy płacić za usługę mycia naszego pojazdu. Dlatego czasami zakup myjki ciśnieniowej okazuje się dobrą inwestycją, która szybko się zwraca.
Myjka ciśnieniowa pozwoli na dotarcie w każdy zakamarek karoserii, przez co pojazd zostanie bardzo dobrze i dokładnie wymyty. Pamiętać jednak trzeba, że samą wodą pojazdu się nie umyje i należy do tych prac dobrać odpowiedni szampon.
Przy częstym myciu pojazdu warto jest zainwestować w specjalny szampon do mycia samochodów lub w pianę. Dzięki tym specyfikom auto będzie czyste i lśniące a karoseria nie zostanie, w żaden sposób uszkodzona.
Dodatkowo dobrze jest jeszcze zaopatrzyć się w preparat do czyszczenia felg, usuwania owadów z maski i z przedniej szyby. Tak zaopatrzeni wymyjemy każdy pojazd a efekt naszej pracy będzie zaskakujący. W dodatku nie będziemy musieli płacić nikomu, ogromnych pieniędzy za umycie naszego samochodu.

Piana wysokociśnieniowa i odpowiednia gąbka

Bardzo dobrym sposobem na mycie samochodu jest użycie piany wysokociśnieniowej. Do myjki trzeba zainstalować odpowiednią dyszę z danym preparatem, spryskać pojazd, chwilę odczekać, a następnie zmyć myjką pianę. Jest to bezdotykowa forma mycia samochodu i bardzo skuteczna.
Natomiast gdy mycie odbywa się za pomocą nałożenia szamponu na karoserię, trzeba dodatkowo wybrać odpowiednią gąbkę. Do mycia samochodu potrzebna jest miękka gąbka, wykonana z tworzywa sztucznego. Taki sprzęt, na pewno, nie porysuje nam samochodu.