eko-parowozik.pl

Blog motoryzacyjny

Samochody

Czy auto musi być nowe? Czym charakteryzują się samochody używane prosto z salonu?

Nie każde auto kupione w salonie musi być nowe. Ostatnio dużą popularnością cieszą się samochody używane, które kupuje się bezpośrednio w salonach samochodowych. Czym się one charakteryzują? Czy ich zakup to dobry pomysł? Czy warto interesować się ich zakupem? Na co zwracać przy nim uwagę?

Samochody sprawdzone i pewne

Auta używane prosto z salonu charakteryzują się tym, że są sprawdzone. Nikt w profesjonalnym salonie samochodowym nie będzie sprzedawał auta, którego stan nie został dobrze udokumentowany. Takie auta w pierwszej kolejności wjeżdżają na warsztat samochodowy salonu. Są tam szczegółowo badane, sprawdzane i analizowane. Jeśli coś trzeba zrobić – to jest to robione. Wymieniane są oleje i filtry, nabijana klimatyzacja. Jeśli jest taka potrzeba, to wymieniane są też klocki hamulcowe. Auto jest też sprzątane i bardzo dokładnie myte. Dzięki temu kupujący może cieszyć się używanym autem, które wygląda prawie tak dobrze, jak nowe.

Często w świetnym stanie

Samochody używane kupowane w salonie bardzo często są w świetnym stanie. Są to auta, które były używane przez pierwszego właściciela przez roku lub dwóch, a następnie zostawione w rozliczeniu przy zakupie nowego samochodu. Najczęściej samochody te nie miały wcześniej żadnego innego właściciela. Dzięki temu bardzo łatwo jest prześledzić ich historię. To z kolei oznacza mniejsze ryzyko tego, że sprzedawca ukrywa jakąś wadę samochodu lub to, że brał on udział w stłuczce. Z pewnością też wyklucza to ryzyko manipulowania przy liczniku. Ilość przejechanych kilometrów danym autem z pewnością będzie zgodna z rzeczywistością. Dla klienta oznacza to po prostu większą pewność zadowolenia z zakupu. To auta w świetnym stanie, ale w cenie dużo niższej, niż w przypadku auta nowego.

Możliwość uzyskania gwarancji i rat

Kupując używane auto z salonu, najczęściej można otrzymać na nie gwarancję. Często jest ona już wliczona w cenę auta, ale czasami trzeba też dodatkowo za nią zapłacić. W gwarancji są uwzględnione wszystkie rzeczy, które mogą ujawnić się dopiero w trakcie użytkowania auta. Dzięki temu kupujący w razie kłopotów z samochodem może wrócić do salonu i uzyskać pomoc. Warto też zaznaczyć, że zakup z salonu daje też większy komfort psychiczny. W takim wypadku wiadomo, że sprzedawca nie zniknie z dnia na dzień. Z całą pewnością będzie więc do kogo zwrócić się z ewentualną reklamacją. Poza tym trzeba też pamiętać, że każdy salon samochodowy pracuje na swoją opinię i renomę. Żaden z nich po prostu nie może sobie pozwolić na sprzedawanie kiepskiej jakości aut lub niewłaściwe traktowanie klientów. Wybierając auto z gwarancją, trzeba sprawdzić jakimi warunkami jest ona obarczona. Zdarza się, że żeby auto było nią objęte, musi byś serwisowane w warsztacie należącym do salonu samochodowego. To oczywisty zabieg. Dzięki temu salon może na bieżąco sprawdzać stan auta oraz nie ma ryzyka, że będzie trzeba naprawiać błędy obcego mechanika, który nie zna się na pojazdach danej marki. W wielu salonach można też uzyskać kredyt na zakup samochodu.